Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stříbrští skončili ve třetí lize osmí 
 
Stříbro (fh) - Na osmém, předposledním místě zakončilo letošní ročník třetí ligy 
squashe družstvo Baníku Stříbro. Nováček soutěže zaznamenal v divizi pro 
střední, jížní a západních Čechy dvě vítězství, jednu remízu a 13 porážek, z 
toho pětkrát v poměru 3:1 a osmkrát vyšli Stříbrští ze zápasů bodově naprázdno. 
 
Jak jsou Stříbrští se svou premiérou v oficiální soutěže České asociace squashe 
spokojeni? "Jsme i nejsme. Pochopitelně umístění by mohlo být lepší než "jen" 
předposlední místo, na druhou stranu v soutěži jsme byli úplnými nováčky a 
sbírali hlavně zkušenosti," říká předseda oddílu a jeden z hráčů Aleš Tolar. 
Podle jeho slov sehrálo družstvo několik vyrovnaných zápasů. "Vlastně všechny 
zápasy, v nichž jsme prohráli 3:1, jsme byli jen kousek od úspěchu," říká Tolar, 
který označil za nejcennější výsledek remízu ve 14. kole proti Příbrami. Zápas 
skončil na body 2:2, na sety 7:7 a o tom, že soupeř si nakonec do tabulky 
připsali o jeden bod více, nakonec rozhodl až celkový součet míčů, jichž 
Příbramští nasbírali o 15 více. 
Paradoxně právě v tomto utkání chyběla Stříbrským jejich největší opora, 
hostující Plzeňan Jiří Krušina. Z kmenových hráčů Baníku si v celé sezoně vedl 
nejlépe Martin Zeman, který díky šesti nasbíraným výhrám figuruje na národním 
squashovém žebříčku na 342. místě. 
 
Nový ročník třetí squashové ligy odstartuje v září a Stříbrští by u toho opět 
neměli chybět. 
 
Výsledky, 3. liga 
14. kolo: Příbram - Stříbro 2:2, sety 7:7, míče 142:127 
(Ric-Zeman 1:3, Jeníček-Pašek 3:1, Kroutil-Ditrich 0:3, Tolar-Říha 3:0) 
15. kolo: Plzeň B - Stříbro 4:0, sety 12:1 
(Jaroš-Zeman 3:1, Dvořák-Pašek 3:0, Dobrý-Kroutil 3:0, Brož-Tolar 3:0) 
16. kolo: Stříbro - Benešov 0:4, sety 3:12 
(Zeman-Zemek 2:3, Pašek-Walter 0:3, Horáček - Soustružník 1:3, Kroutil - Vitouš 
0:3) 
 
Konečná tabulka 3. ligy 
1. SK Squash Plzeň B 31 bodů 
2. SquashAreana Praha 31 bodů 
3. SquashPoint Praha 28 bodů 
4. Oxygen Příbram 24 bodů 
5. SK Squash Benešov 23 bodů 
6. Zvonárna Č. Budějovice 22 bodů 
7. SquashLand Praha 21 bodů 
8. Baník Stříbro 18 bodů 
9. SK Squash Plzeň A 16 bodů 
 
Umístění hráčů Baníku Stříbro na žebříčku ČASQ (k 1.4.2010, celkem 675 hráčů) 
342. Zeman 6 bodů, 560. Pašek, 566. Horáček, 572. Kroutil, 579. Tolar všichni 2 
body, 625. Krušina 1 bod.


Tachovský deník, 25.11.2009

Smolná domácí premiéra

Stříbro (fh) – Domácí premiéru ve třetí squashové lize si v sobotu odbylo družstvo Baníku Stříbro. A nechybělo příliš, a stříbrský oddíl mohl oslavit tento historický okamžik své krátké existence i premiérovou výhrou. Bohužel, hosté z Plzně i z Příbrami byli proti.
Nebyli to totiž soupeři ledajací. Zvlášť první z nich SK Squash Plzeň (tým složený převážně z mladých plzeňských vysokoškoláků v čele se 103. hráčem národního žebříčku Jakubem Jarošem) přijel do Stříbra potvrdit své postavení v čele tabulky a udělat další krok k vytýčenému postupu o soutěž výš. A také se mu to podařilo, nad Příbramí i stříbrským Baníkem si připsal hladká vítězství 4:0. Za domácí vydřel čestný set Jaroslav Pašek v zápase s Vojtěchem Kolomičenkem.
Druhé sobotní utkání Baníku proti Příbrami bylo daleko vyrovnanější a napínavější bitvou. Stříbrští do něj vstoupili lépe, když Jiří Krušina porazil příbramského Matějku jednoznačně 3:0. V dalším utkání nastoupil za Stříbro Martin Zeman, svým pojetím hry a maximální bojovností vysoce favorizovaného soupeře Daniela Ditricha dokonale zaskočil. Z očekávané „rychlovky“ se stal nejdelší a nejvyrovnanější zápas dne, ve kterém šel příbramský hráč dvakrát do vedení, ale Zeman pokaždé vyrovnal a nakonec rozhodoval až pátý set. Vybojoval ho Ditrich, ale Zeman dosaženým výsledkem mnohokrát předčil očekávání a pro zbytek celého utkání připravil pro domácí tým lepší výchozí pozici. Průběžné skóre velelo Baníku jeden ze dvou posledních zápasů jakýmkoliv rozdílem skóre vyhrát a ve druhém získat aspoň jeden set. A mohlo by se slavit celkové vítězství. Jenže…
Na kurt nastoupil nejprve Aleš Tolar. Utkání proti Tomáši Ricovi sice začal slibně, vyhrál první set a i když soupeř vzápětí vyrovnal, ve třetím sadě si stříbrský hráč opět vypracoval výhodu dvou setbolů. Trestuhodně je však promarnil, do vedení šel soupeř a ve čtvrtém setu už nabídnutou příležitost nepromarnil. Úkol zachránit Baník tak zůstal v posledním utkání na bedrech stříbrského kapitána Jaroslava Paška. Byl to však přetěžký úkol. Pašek se sice bil statečně. První i druhý set dotáhl až do napínavé koncovky, oba však nejtěsnějším možným rozdílem 9:11 prohrál. A když se podobně vyvíjel i třetí set, Stříbrští se museli začít pomalu smiřovat, že vysněné vítězství, ke kterému chyběl poslední krůček, jim nakonec uteklo mezi prsty.
A to ještě netušili, že druhý den je čeká něco podobného. Baník cestoval do Benešova k utkání s místním Squashklubem a Zvonárnou České Budějovice. Oběma soupeřům podlehl 1:3, když zejména zápas s domácími rozhodovalo doslova jen několik míčů. Dobrou formu opět potvrdil Martin Zeman a poslal Stříbrské do vedení. Daniel Kroutil vzápětí ve třech setech svému soupeři podlehl, ale k druhému bodu pak měl blizoučko Jaroslav Pašek. Sehrál s benešovskou jedničkou Filipem Škvorem úmornou pětisetovou bitvu. Ale i tentokrát se radovali domácí. V posledním zápase pak bojoval o všechno Aleš Tolar, jenže ani on na svého soupeře nestačil.
V utkání s Budějovickými se o bod Baníku postaral Daniel Kroutil, když v dramatickém zápase s pravidelným účastníkem stříbrských turnajů Pavlem Trefným dokázal zvrátit nepříznivý vývoj a přestože prohrával už 0:2 na sety, nakonec zvítězil 3:2. Bohužel v ostatních zápasech byli Jihočeši na síly baníkovců.
„S výjimkou sobotního utkání s jasně lepšími Plzeňáky byla ostatní tři utkání velmi vyrovnaná a měli jsme na vítězství. Mrzí mě hlavně sobotní porážka s Příbramí. V tomto zápase jsme na úspěch moc nemysleli, ale paradoxně jsme k němu nakonec byli nejblíže. Škoda, že já nebo Jarda Pašek jsme ten potřebný druhý bod neudělali,“ ohlédl se za víkendem předseda stříbrského oddílu Aleš Tolar. „V neděli do Benešova jsme už nejeli v nejsilnější sestavě. Náš nejlepší hráč Jirka Krušina bohužel z pracovních důvodů nastoupit nemohl. Ale snad budeme kompletní při odvetách v domácím prostředí a soupeřům porážky oplatíme,“ přeje si Aleš Tolar.
Příští ligové zápasy sehraje Baník až po vánoční přestávce 30. a 31. ledna.

VÝSLEDKY 3. LIGA SQUASHE

5. kolo: Baník Stříbro – SK Squash Plzeň 0:4 (sety 1:12)
(Kroutil – Jaroš 0:3, Pašek – Kolomičenko 1:3, Tolar – Brož 0:3, Krušina – Dobrý 0:3).
6. kolo: Baník Stříbro – Oxygen Příbram 1:3 (sety 6:9)
(Zeman – Ditrich 2:3, Pašek – Jareš 0:3, Tolar – Ric 1:3, Krušina – Matějka 3:0)
7. kolo: Zvonárna Č. Budějovice – Baník Stříbro 3:1 (sety 11:4)
(Metelka – Pašek 3:0, Trefný – Kroutil 2:3, Palíšek – Tolar 3:1, Mitka – Zeman 3:0)
8. kolo: SK Squash Benešov – Baník Stříbro 3:1 (sety 10:6)
(Škvor – Pašek 3:2, Zemek – Kroutil 3:0, Absolon – Tolar 3:1, Vitouš – Zeman 1:3)


 

Tachovský deník, 27.10.2009

Stříbrský Baník rozehrál třetí ligu squashe

Stříbro (fh) - Historickou premiéru si odbyl B. Stříbro ve třetí lize squashe - oficiální soutěži ČASQ. A byl to pro Baník křest ohněm se vším všudy.
„Až dosud naši hráči nastupovali jen na regionálních turnajích a v krajské neoficiální soutěži, ale třetiligová úroveň, to je úplně o něčem jiném,“ naznačil předseda oddílu Aleš Tolar, že Stříbrští budou letos v lize sbírat spíš zkušenosti, než body za vítězství. A první hrací víkend to potvrdil. Baník nastoupil v sobotu v Plzni proti domácímu A týmu a pražskému družstvu SquashArena. V neděli cestovali baníkovci do hlavního města změřit síly s tamním SquashPointem a SquashLandem. Všichni čtyři soupeři byli nad síly Stříbrských. V utkáních složených vždy ze čtyř zápasů jednotlivých hráčů baníkovci na žádný bod nedosáhli. „V některých zápasech jsme na soupeře výkonostně nestačili, ale několikrát jsme zaplatili i za nezkušenost či přílišnou nervozitu a zápasy si prohráli doslova sami,“ řekl kapitán stříbrského týmu Jaroslav Pašek. Nejvyrovnanější partie sehrál stříbrský Daniel Kroutil, který dokonce v sobotu nad svým soupeřem z pražské SquashAreny vedl už 2:0 na sety a měl i výhodou mečbolu, ale soupeř ho odvrátil a zápas ještě otočil.
Na první třetiligové body si tak stříbrští squashisté budou muset ještě nějakou chvíli počkat. Přinejlepším do 21. listopadu, kdy v hale Baníku hostí plzeňský B tým a Oxygen Příbram.

SQUASH III. liga: SK Plzeň A - Stříbro 4:0, sety 12:4 (Soukup - Tolar 3:1, Tůma - Kroutil 3:1, Spousta - Krušina 3:1, Matějka - Pašek 3:1). 2. kolo: Squash Arena Praha - Stříbro 4:0, sety 12:3 (Svoboda - Tolar 3:0, Nohel - Kroutil 3:2, Bašta - Krušina 3:1, Franta - Pašek 3:0). 3. kolo: Squash Land Praha - Stříbro 4:0, sety 12:3 (Pánek - Horáček 3:0, Zvonáček - Kroutil 3:1, Brňák - Pašek 3:1, Kostílek - Tolar 3:1). 4. kolo: Squash Point Praha - Stříbro 4:0, sety 12:2 (Gregor - Horáček 3:0, Hummel - Kroutil 3:0, Maňas - Pašek 3:1, Bobovský - Tolar 3:1).